Wróć do listy

Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć wiele osobistości, władze Miasta SiedlcePanią Hannę Sochacką z-cę Prezydenta Miasta Siedlce, Pana Henryka Niedziółkę Przewodniczącego Rady, Pana Sławomira Kurpiewskiego Naczelnika Wydziału Edukacji w Siedlcach, Pana Adam Skupa dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach wraz ze starszym wizytatorem Panem Mariuszem Bułasem.Obecni byli zaprzyjaźnieni z naszą placówką zacni goście: Ewa Marchel dyrektor PUP w Siedlcach. Pan Piotr Karaś dyrektor WUP w Warszawie Filia w Siedlcach, Pani Grażyna Sobiczewska Dyrektor MSCDN w Siedlcach.  Zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele Firm, z którymi Centrum współpracuje Pani Marta Ciesielska, Marcin Pietrusiak i Daniel Lipka, którzy reprezentowali Inter Cars i Program „Młode Kadry”. Firmę BOZAMET Sp. Z.o.o. reprezentowała Pani Małgorzata Greluk.

Na uroczystości nie zabrakło dyrektorów szkół, z którymi Centrum współpracuje, dawnych dyrektorów, nauczycieli pracowników administracji i obsługi, uczniów oraz pracowników emerytowanych. Cieszymy się, że nasz jubileusz mogliśmy świętować razem z Wami jest to w końcu historia nas wszystkich, razem, bowiem ja tworzymy tu w tym obiekcie spędzamy większość swojego życia i czasu. Tu codziennie się spotykamy tworząc historię, którą potem wspominamy.
Gala Jubileuszowa obchodów odbyła się w Sali audiowizualnej „Elektryka”. Wszystkich zebranych gości powitała Pani dyrektor Bożena Wyrębiak. Po uroczystym powitaniu zaprosiła do wysłuchania koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej. Występ wprowadził gości w świąteczny nastrój. Ponownie głos zabrała Pani dyrektor w swoim wystąpieniu wróciła do powstania Centrum.  Przedstawiła krótki rys historyczny powstania placówki i zaprosiła do obejrzenia filmu podsumowującego 20-letnią działalność ukazującego początki powstania placówki i jej obecne dokonania, możliwości i zaplecze.

Obecnie Centrum jest ogromną wyspą edukacyjną kształcącą powyżej 1100 uczniów w 16 zawodach i 21 kwalifikacjach w zawodzie. Wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne w drogie maszyny i urządzenia stara się odwzorowywać poziom techniczny nowoczesnych firm produkcyjnych i zakładów pracy. Nawiązanie współpracy z firmamiINTER CARS, FESTO, BOZAMET umożliwia uczenie się na nowoczesnym sprzęcie.

Podczas gali uhonorowano statuetkami osoby zasłużone i związane z funkcjonowaniem Centrum. Wszyscy goście otrzymali też upominki, których sponsorem był Prezydent Miasta Siedlce i firmaINTER CARS. Nie zabrakło też jubileuszowego tortu. Po skosztowaniu jubileuszowego tortu wszyscy goście zproszeni zostali do głównego budynku Centrum gdzie mogli zwiedzać pracownie zawodowe, obejrzeć fotografie wykonane na przestrzeni lat w czasie różnych wydarzeń w naszym Centrum. Był też czas na spotkanie przy kawie z możliwością spróbowania wyrobów przygotowanych przez nauczycieli i uczniów specjalnie na tę okoliczność.  Pani dyrektor bardzo serdecznie podziękowała sponsorom oraz wszystkim gościom za przybycie i za gratulacje.
Uroczyście obchodzony Jubileusz 20 lat CKP to symbol pamięci dedykowany wszystkim dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, za ogromny wkład ich pracy, za wszystko, co się w niej wydarzyło na przestrzeni tych lat. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów Szkoły Muzycznej, którzy zagrali piękne utwory i wprowadzili nas w uroczysty nastrój świętowania. Wspaniały występ artystyczny przedstawili uczniowie klas technikum, który rozbawił zaproszonych gości i ubarwił naszą uroczystość. Dyrektor Bożena Wyrebiak bardzo serdecznie podziękowała nauczycielom za wspaniale przygotowanie koncertu dyrekcji Szkoły Muzycznej na ręce pana Pawła Sulima wicedyrektora Szkoły Muzycznej oraz Pani Elżbiecie Ołtarzewskiej.  Za piękną część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem Pani Agnieszki Chacińskiej, Roberta Chodaka, Jakuba Ziółkowskiego. Za oprawę muzyczną w wykonaniu Pana Łukasza Jóźwiaka. Bardzo serdeczne podziękowania skierowała dla naszych kochanych uczniów, którzy uświetnili nasz jubileusz wspaniałym występem. Dziękujemy za Waszą obecność, Wasze wspomnienia, darowany czas. Dziękuję serdecznie gościom za wszystkie gratulacje i słowa uznania dla naszej pracy.

Podobne artykuły

Pokaż wszystkie