Wróć do listy

Wzięli oni udział w teoretycznym teście online, w którym sprawdzana była ich wiedza techniczna oraz szybkość odpowiedzi. Pierwszy etap zakończył się 25 marca 2022 roku o godzinie 16.00 i wyłonił 784 zwycięzców, mających szansę na kolejny krok w drugim etapie konkursu Young Car Mechanic 2022.

Wszystkim zwycięzcom pierwszego etapu gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne potyczki, a nauczycielom serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Na przystąpienie do quizu jednokrotnego wyboru, pierwszego etapu Young Car Mechanic 2022, uczniowie mieli aż 15 dni. Sam test jednak trwał 100 minut, podczas których uczestnicy musieli zmierzyć się ze stoma pytaniami. Do grupy zwycięzców zakwalifikowali się Ci, którzy otrzymali co najmniej 60 punktów.

Drugi etap, pomimo iż również będzie teoretycznym testem online, dostępny będzie dla uczestników tylko raz, 31 marca 2022 roku, w godzinach od 14.00 do 16.00. Aby go wypełnić uczestnicy konkursu muszą zalogować się na stronę https://registration.youngcarmechanic.pl/users/login

W tym wypadku również odpowiedzieć trzeba będzie na 100 pytań w ciągu 100 minut. Życzymy wszystkim powodzenia.

Po pierwszym etapie do pierwszej 10 z najlepszymi wynikami zakwalifikowało się:

  • 4 uczniów z Zespołu Szkół nr 2 we Wrocławiu,   
  • 2 uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu,
  • 2 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim,
  • 2 uczniów z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie,
  • 1 uczeń z Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu,
  • 1 uczeń z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie.

- Young Car Mechanic to inicjatywa, dzięki której chcemy wpierać rozwój wysoko wykwalifikowanej kadry serwisów samochodowych i specjalistów rynku aftermarketowego. Czujemy się w obowiązku, będąc jednym z największych dystrybutorów w Europie, aby dbać nie tylko o rynek sprzedażowy, ale również o zaplecze specjalistów w naszym segmencie – powiedział Filip Hryniewicki, Dyrektor Sprzedaży Inter Cars SA.

Tegoroczny konkurs Young Car Mechanic jest już szóstą odsłoną tego wydarzenia, a udział bierze w nim 10 państw europejskich: Bułgaria, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Ukraina, Słowacja, Rumunia i Chorwacja. Wspierają nas, jak co roku, firmy partnerskie: ZF, Bosch, Schaeffler, Febi, Elring, Meyle, Continental, Valeo, Filtron, Man Filter oraz Shell.

Szczegółowe informacje dotyczące statystyk z pierwszego etapu z perspektywy poszczególnych szkół znaleźć można na stronie https://www.youngcarmechanic.pl/.

Galeria

Podobne artykuły

Pokaż wszystkie