Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach CKP Siedlce

Konarskiego 9, 08-110 Siedlce Pokaż na mapie

Wyślij e-mail Strona www FACEBOOK

Informacje o szkole

Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach jest placówką oświatowo-wychowawczą, jedną z pierwszych piętnastu powołanych przez władze oświatowe na terenie naszego kraju, realizującą zadania kształcenia zawodowego w zakresie nowoczesnych technik i technologii wytwarzania. 
Godziny otwarcia sekretariatu:
07:30 - 15:30

Program szkoleń

Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach jest placówką oświatowo-wychowawczą, jedną z pierwszych piętnastu powołanych przez władze oświatowe na terenie naszego kraju, realizującą zadania kształcenia zawodowego w zakresie nowoczesnych technik i technologii wytwarzania. Jako samodzielna jednostka zorganizowana na bazie dydaktycznej i lokalowej warsztatów obecnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica przejęła kontynuację ponad 100-letniej tradycji praktycznego kształcenia zawodowego młodzieży, kultywowanej przez tę najstarszą szkołę zawodową w Siedlcach, spełniająca do chwili obecnej ważną rolę w kształceniu średnich kadr technicznych, a zwanej potocznie w środowisku siedleckim „Elektrykiem”. Od 1.09.2002 r. baza dydaktyczna i doświadczenie zawodowe zostało powiększone o osiągnięcia Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach. Jest instytucją dość młodą, lecz o już ustalonej renomie, pełniącą ważną rolę w kształceniu zawodowym młodzieży i dorosłych. W 2006 roku obchodzi jubileusz 10-lecia działalności dydaktycznej. Dysponując nowoczesnym wyposażeniem technodydaktycznym pracowni i laboratoriów, a także wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pedagogiczną, zapewnia wysoką jakość kształcenia zawodowego, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami uczniów, nauczycieli, zakładów pracy, a także bezrobotnych. Stanowi bazę dydaktyczną nie tylko dla siedleckich szkół zawodowych, ale także i regionu. Współpracuje z innymi tego typu ośrodkami działającymi na terenie kraju. Głównym zadaniem nowo powstałego ośrodka była reorganizacja i restrukturyzacja dotychczasowego systemu kształcenia praktycznego, podniesienie jakości kształcenia zawodowego, dostosowania działań dydaktycznych i oferty kształcenia do zmieniających się wymagań i uwarunkowań regionalnego rynku pracy. Aktualnie strukturę edukacyjno-szkoleniową Centrum stanowi pięć działów: elektryczny, elektroniczny, mechaniczny, samochodowy, gastronomiczny.

Kalendarz szkoleń

Najbliższe szkolenia 2017/2018

17 kwietnia

wtorek

Jak do nas trafić

Adres

Konarskiego 9 08-110 Siedlce

Wyznacz drogę do szkoły

Kontakt ze szkołą

Wypełnij formularz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Inter Cars S.A., ul. Powsińska 64, 02-903 Warszawa w celu i zakresie niezbędnym do realizacji obsługi niniejszego zgłoszenia, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883)

Inne szkoły

Pokaż wszystkie