Wróć do listy

Kształcenie młodych mechaników i promowanie zawodu mechanika to jedne z głównych celów, które przyświecają programowi „Młode Kadry”, stworzonemu przez Inter Cars we współpracy z producentami części. Działania realizowane są na różnych płaszczyznach, jednak ich wspólnym mianownikiem jest pomoc młodzieży w odnalezieniu się na rynku pracy.

Jednym z przykładów takich inicjatyw jest akcja Inter Cars zorganizowana wspólnie z firmą Elring – cykl szkoleń dla uczniów szkół współpracujących w ramach programu „Młode Kadry”. Specjalnie dla nich przedstawiciele niemieckiej firmy zorganizowali szkolenie pod nazwą„Silniki w nowoczesnych pojazdach samochodowych”, które zostało podzielone na dwie części – pierwszą, teoretyczną  zawierającą ogólne informacje o firmie i uszczelnieniu silnika oraz drugą, praktyczną przy silniku na samochodzie szkoleniowym.

-Chcemy dać młodym ludziom możliwość poznania nowoczesnych silników, które montowane są we współczesnych samochodach. Dzięki naszemu wsparciu pokazujemy jak wygląda serwis, jakie narzędzia są potrzebne do jego wykonania oraz jakie procedury należy zachować, aby zostało to wykonane zgodnie ze sztuką. Wierzymy, że da im to energię i motywację do zgłębiania kolejnych zagadnień, co w przyszłości przełoży się na ich pracę w dorosłym życiu– mówi Korneliusz Kąkol, Sales Manager IAM Poland w firmie Elring.

-Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie Elring za zaangażowanie się w edukację młodych mechaników. Należy podkreślić, że nie jest to jednorazowe działania, Elring od samego początku wspiera nas w programie i aktywnie angażuje się w konkurs Young Car Mechanic, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Ich wiedza i doświadczenie są dla nas bezcenne– dodaje Marek Skałbania, Kierownik Działu Szkoleń Technicznych w Inter Cars SA.

„Młode Kadry” to program stworzony przez Inter Cars SA, polegający na współpracy ze szkołami m.in. poprzez wyposażenie placówek w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach. Dostarcza także wiedzę niezbędną do kształcenia przyszłej kadry; jest również „zawodową trampoliną”, która młodym ludziom ma ułatwić startu w życiu zawodowym. Program wspiera olimpiady wiedzy oraz praktyki i staże dla najlepszych uczniów.

Galeria

Podobne artykuły

Pokaż wszystkie