Wróć do listy

Mawia się, że wszystko czego się uczymy traci sens, jeśli nie potrafimy znaleźć zastosowania dla tej wiedzy. Young Car Mechanic to coś więcej niż konkurs. To próba połączenia wiedzy teoretycznej, którą posiedli młodzi mechanicy z umiejętnościami wykorzystania tej wiedzy. Jest to także próba charakteru i działania pod presją czasu oraz umiejętności dopasowywania posiadanej wiedzy do konkretnego zadania.

Zasady przeprowadzanie konkursu

Uczniowie techników i szkół branży motoryzacyjnej uczestniczący w Programie Młode Kadry, zmierzą się między sobą w kilku etapach konkursu.

Pierwszym krokiem rywalizacji jest tak jak w roku poprzednim test jednokrotnego wyboru, przeprowadzony w formie online.

Następnie, ci którzy uzyskają 60% punktów w ciągu 100 minut, podejdą 31 marca 2022 roku w godzinach między 14.00 a 16.00 do kolejnego testu online z wiedzy teoretycznej.

Uczestnicy zakwalifikowani do 3 etapu zmierzą się w polskim finale krajowym. Odbędzie się on 21 i 22 maja 2022 roku w Warszawie.

Zwycięzca finału krajowego stanie się reprezentantem Polski na finale międzynarodowym, który odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2022 roku, na Węgrzech.

Obostrzenia Covid 19

- Sytuacja pandemiczna oraz inne problemy mogą oczywiście wpływać na plany dotyczące poszczególnych etapów konkursu. Dołożymy jednak wszelkich starań, aby zarówno terminy jak i sposób przeprowadzenia poszczególnych etapów przebiegały bez problemu – mówi Sebastian Baber, Menadźer ds. Szkoleń Grupy Inter Cars.

Jak się zarejestrować do konkursu Young Car Mechanic?

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu YCM2022 i zgłoszenia udziału za pośrednictwem formularza rejestracyjnego  https://registration.youngcarmechanic.pl/.

Minimalny wiek uczestników wynosi w tym roku 16 lat. 

Informacji można również szukać na stronie https://www.youngcarmechanic.pl/ oraz u nauczycieli – koordynatorów konkursu YCM2022 szkół uczestniczących w Programie Młode Kadry.


Jaki jest zakres tematyczny konkursu?

  • silnik
  • układy zasilania
  • układ napędowy
  • zawieszenie i geometria pojazdu
  • układ hamulcowy
  • układ kierowniczy
  • układy pomocnicze
  • układy aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa
  • diagnostyka pojazdów samochodowych
  • ogumienie i TPMS
Zwycięzca może być tylko jeden, ale najważniejsze jest dla nas, aby wszyscy młodzi ludzie, którzy podejmą wyzwania udziału w konkursie Young Car Mechanic wynieśli z niego coś dla nich samych, coś co pomoże im na początku nowej drogi zawodowej – podkresla Sebastian Baber

Galeria

Podobne artykuły

Pokaż wszystkie