Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie

Przechodnia 11/15, 42-200 Częstochowa Pokaż na mapie

Wyślij e-mail Strona www FACEBOOK

Informacje o szkole

CKZiU w Częstochowie jest nową placówką powstałą na skutek rozwoju i rozszerzenia oferty edukacyjnej dotychczasowego CKP w Częstochowie o Szkołę Policealną dla dorosłych Nr 2, Zasadniczą Szkołę Zawodową Nr 12 i Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe. Centrum w dalszym ciągu zlokalizowane jest przy ulicach Przechodniej 11/15 i Łukasińskiego 32/38 oraz planuje rozbudowę o kolejne lokalizacje w miarę dalszego rozwoju i kolejnych realizowanych zadań.
W ramach CKZiU dalej działa Centrum Kształcenia Praktycznego, które jest placówką edukacyjną, która prowadzi szkolenie praktyczne uczniów szkół technicznych i zawodowych w Częstochowie. CKP jest następcą dawnych warsztatów i laboratoriów przyszkolnych. Dzięki dwuzmianowemu wykorzystaniu pracowni i środków dydaktycznych możliwe jest uzyskanie wymiernych oszczędności, co pozwala inwestować w nowoczesne i sprzyjające efektywnemu nauczaniu wyposażenie.

Uczą się tu praktycznie wszyscy przyszli specjaliści i zawodowcy z Częstochowskich szkół. W trakcie zajęć praktycznych nabywają umiejętności i zdobywają doświadczenie. Centrum prowadzi również praktyki wdrażające do pracy zawodowej.

Korzystając z możliwości jakie otwiera dla kształcenia zawodowego najnowsza reforma, CKP prowadzi także Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe - KKZ, które pozwalają zarówno zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe, jak i rozwijać możliwości już posiadane, co sprzyja podnoszeniu atrakcyjności słuchaczy na rynku pracy, oraz umożliwia skuteczne przekwalifikowanie się.

Uczniowie i słuchacze doskonaląc swoje umiejętności realizują jednocześnie wiele zadań i usług służących miastu oraz jego mieszkańcom. Wraz z nauczycielami zawodu wykonują usługi dla zainteresowanych klientów praktycznie w każdej z branż. Otwieranych jest także wiele zleceń dla instytucji miejskich i placówek edukacyjnych. Zlecenia te są wykonywane nieodpłatnie, co przynosi korzyści wielu podmiotom miejskim oraz dobrze służy ludziom, którym one służą.

Centrum Ksztalcenia Praktycznego w Czestochowie jest także akredytowanym Ośrodkiem Egzaminacyjnym przeprowadzającym egzaminy zawodowe we wszystkich prowadzonych zawodach. Wyposażenie pracowni pozwala także na organizowanie egzaminów dla uczniów z poza naszego miasta, co niejednokrotnie zlecała Ośrodkowi Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Wszyscy nauczyciele mają uprawnienia egzaminatorów, zwykle w kilku zawodach. Posiadają tym samym kwalifikacje i doświadczenie pozwalające skutecznie przygotować ucznia lub słuchacza do zawodu i zdania egzaminów zewnętrznych.

Świadczymy także usługi dla ludności.:

W naszych pracowniach fryzjerskich można się strzyc, czesać i modelować fryzury w dogonym czasie i terminie.
Na stacji kontroli pojazdów dokonasz kompletnego przeglądu swojego auta.
W dobrze wyposażonych halach napraw nasi doświadczeni mechanicy dysponujący nowoczesnym sprzętem, mogą usunąć praktycznie każdą usterkę pojazdu, zajmą się przeglądem, dezynfekcją i konserwacją klimatyzacji, sprawnie i niedrogo wymienią opony i zadbają o Twoje bezpieczeństwo i zadowolenie.
Odzieżownicy zaprojektują, wykroją i uszyją każdy kostium, ubiór, czy potrzebny element z materiału możliwego do szycia.
Budowlańcy i instalatorzy pomogą w wykończeniach, a architekci krajobrazu zadbają o Twój ogród, zieleń i rośliny doniczkowe.
Mechanicy wykonują prace związane z obróbką, łączeniem, spawaniem metali i zabezpieczaniem powierzchni. Wykonają obudowę, stojak na rower, czy bramę.
Elektrycy wykonują instalacje zasilające i sygnałowe, okablowanie strukturalne, wykonają pomiary, mogą naprawić sprzęt AGD, RTV oraz komputery. Mogą opracować i wykonać moduły lub funkcjonalne prototypy przydatnych urządzeń elektronicznych.

A wszystko to w jednej, sprawdzonej, z założenia uczciwej i profesjonalnej firmie - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Czestochowie.

Godziny otwarcia sekretariatu:
07:00 - 20:00

Kalendarz szkoleń

Brak nadchodzących szkoleń

Wszystkie szkolenia na rok szkolny 2017/2018 już się odbyły.
Kalendarz szkoleń na nadchodzący rok szkolny zostanie opublikowany 20 lipca 2018 roku.

Jak do nas trafić

Adres

Przechodnia 11/15 42-200 Częstochowa

Wyznacz drogę do szkoły

Kontakt ze szkołą

Wypełnij formularz

Inne szkoły

Pokaż wszystkie