Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

ul. W. Sikorskiego 15, 21-300 Radzyń Podlaski Pokaż na mapie

Wyślij e-mail Strona www

Informacje o szkole

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim jest jedną z największych szkół średnich w woj. Lubelskim. Do szkoły uczęszcza ponad 1300 uczniów, kształcących się na 21 kierunkach i profilach.

Historia szkoły

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II może poszczycić się długą i niezwykle ciekawą historią, na którą wpływ miały przemiany dziejowe i polityczne. Od początku swego istnienia, czyli od 1944 roku, istnieje jako szkoła o profilu głównie zawodowym.

Przez wiele lat mieściła się w budynku przedwojennego Gimnazjum Koedukacyjnego przy ulicy Armii Krajowej 2. 4 marca 2002 r. szkoła zmieniała siedzibę. Z ciasnych i niewygodnych pomieszczeń na Armii Krajowej 2, przeniosła się do nowo oddanego budynku przy ulicy Sikorskiego 15. Dnia 11 lipca 2006 r. szkoła otrzymała imię św. Jana Pawła II.

Program szkoleń

Szkoła dysponuje obszerną bazą dydaktyczną: pracownie, laboratoria oraz sale lekcyjne, wyposażone są w nowoczesny sprzęt. Ważnym elementem procesu kształcenia są również rozmaite przedmiotowe, artystyczne i sportowe koła zainteresowań.

W 2019 r. szkoła uruchomiła również warsztat szkolny, dzięki czemu możliwa stała się realizacja praktycznych zajęć nauki zawodu z wykorzystaniem nowoczesnych metod i środków dydaktycznych.

Uczniowie szkoły co roku przynoszą dumę swoim nauczycielom, zdobywając wiele sukcesów na szczeblu wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów i zawodów branżowych.

Atuty szkoły

Szkoła dysponuje bardzo dobrą bazą dydaktyczną. Posiada nowocześnie wyposażone pracownie, laboratoria i sale lekcyjne. Przestronne korytarze, oddzielne dla każdej klasy szatnie, biblioteka z czytelnią wyposażoną w komputery z dostępem do Internetu i oprogramowaniem multimedialnym, to wszystko zapewnia uczniom i nauczycielom komfort pracy i odpoczynku. Szkoła zapewnia również możliwość udziału w przedmiotowych, artystycznych i sportowych kołach zainteresowań, które rozwijają umiejętności zawodowe, społeczne i osobiste wszystkich uczniów.

Warsztaty szkolne

W roku 2019, została zakończona budowa pierwszej części nowoczesnych warsztatów szkolnych, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt dla wielu zawodów. W bieżącym roku szkolnym 2022/23 rozpocznie się budowa drugiej części warsztatów, w której będą się mieściły między innymi trzy pracownie mechaniki samochodowej do praktycznej nauki zawodu oraz stacja diagnostyczna.
Obecnie w szkole, której dyrektorem jest dr Grażyna Dzida, kształci się ponad 1300 uczniów uczących się na/w 21 kierunkach i profilach. Uczniowie osiągają wiele sukcesów na poziomie wojewódzkim i krajowym.

W ofercie edukacyjnej szkoły znajdują się :

II Liceum Ogólnokształcące

• Klasa administracyjno-prawna, biologiczno- medyczna, humanistyczna, matematyczno- politechniczna, sportowo-turystyczna.

Technikum

• Technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik logistyk, technik mechanik, , technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Szkoła Branżowa I stopnia

• Mechanik pojazdów samochodowych, elektryk. kucharz, ślusarz, sprzedawca, murarz-tynkarz, stolarz.

Jak do nas trafić

Adres

ul. W. Sikorskiego 15 21-300 Radzyń Podlaski

Wyznacz drogę do szkoły

Kontakt ze szkołą

Wypełnij formularz

Inne szkoły

Pokaż wszystkie