Wróć do listy

Jest to również fantastyczna okazja dla wszystkich przyszłych zawodowców , aby dobrze przymierzyć się do startu w karierę, poznać możliwości i walory wybranych szkół, zapoznać się z programami nauczania, możliwościami rozwijania aktywności i zainteresowań poza kanonem zajęć obowiązkowych, sprawdzić jakim zapleczem technicznym dysponuje szkoła, czy ma rozwinięty program stypendialny i wymiany międzynarodowej, oraz co najważniejsze jakie warunki należy spełnić, aby  zostać uczniem  konkretnej szkoły.

Zeszłoroczne dni otwartych drzwi, odbywały się głównie online ze względu na Covid-19. W tym roku, część szkół postanowiła wrócić do tradycyjnej, stacjonarnej formy prezentacji walorów swoich placówek.

Inter Cars spotyka się z uczniami

Inter Cars jako firma aktywnie współpracująca ze szkołami, kształcącymi przyszłych ekspertów mechaniki i mechatroniki samochodowej, stara się pojawiać na dniach otwartych drzwi szkół branżowych.

- Jako firma Inter Cars chcemy nie tylko motywować młodych ludzi do nowych wyzwać, np. brania udziału w konkursach typu Young Car Mechanic, ale również poznawać potrzeby szkół i możliwości współpracy z nimi. Część młodych ludzi, którzy odwiedzili 27 kwietnia szkołę w Bielsku Białej, już za kilka lat stanie się pracownikami, a może nawet właścicielami warsztatów oraz firm i sklepów motoryzacyjnych. Ważne jest więc, aby ich wykształcenie było na jak najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że jako duża firma branżowa możemy w tym pomóc, mówi Szymon Lizak – kierownik filii Inter Cars w Bielsku Białej i absolwent Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej.

Poznajemy Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku Białej

27 kwietnia podczas dnia otwartych drzwi, dla przyszłych adeptów szkoły, przygotowano wiele ciekawych atrakcji i prezentacji, np. wizytę w specjalistycznych pracowniach, prezentację kierunków i związanych z nimi możliwości zawodowych, udział w przykładowych zajęciach z diagnostyki i budowy pojazdów jak również wspólne gry i turnieje.

Galeria

Podobne artykuły

Pokaż wszystkie