Wróć do listy

4 kwietnia 2022 roku, zakończyliśmy drugi etap konkursu Young Car Mechanic 2022. Uczestnicy zmierzyli się tym razem z quizem jednokrotnego wyboru, składającym się ze 100 pytań, dotyczących rozległej wiedzy teoretycznej w zakresie: informacji ogólnych i diagnostyki silnika, układów: zasilania, napędu, hamulcowego, kierowniczego, pomocniczego, aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa, zawieszenia i geometrii pojazdu oraz ogumienia i TPMS.

Gratulujemy wszystkim, którzy pokonali rywali w wyznaczonym czasie i przeszli do finału krajowego, a tym samym będą mogli powalczyć o miejsce w finale międzynarodowym.

Dziękujemy również wszystkim tym, którym tym razem nie udało się dostać do finałowego zespołu, ale którzy również włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowanie się do pierwszych dwóch etapów. Życzymy Wam dalszej determinacji i czekamy na Was w przyszłorocznym konkursie.

W tym miejscu chcielibyśmy złożyć również podziękowania na ręce wszystkich nauczycieli oraz koordynatorów, za wkład pracy jaki włożyli w przygotowanie swoich uczniów i pomoc w tworzeniu tego konkursu. Bez ich wkładu i pomocy ten konkurs nie mógłby się odbyć.

Uczestnicy konkursu otrzymali wyniki zaraz po zakończeniu testu 2. etapu, nauczyciele natomiast mają cały czas wgląd w wyniki uczniów swoich szkół.

Statystyki po drugim etapie konkursu

Po pierwszym etapie do dalszej rywalizacji zakwalifikowało się 784 uczestników. Niestety tylko nieco ponad połowa, ponieważ 438 uczniów z 28 szkół, podeszło do drugiego testu.

Średni wynik drugiego etapu dla wszystkich uczestników wyniósł 63 punkty.

5 osób z tej grupy odpadło z powodu nieukończenia testu w wyznaczonym czasie, czyli w przeciągu 100 minut od rozpoczęcia, a 161 osób nie uzyskało progu 60 poprawnych odpowiedzi. Oznacza to, iż 60 punktów i więcej uzyskały 272 osoby. Pamiętajmy jednak, że w drugim etapie liczył się również czas w jakim test został wykonany.

- Uczestnictwo mojej szkoły w programie Młode Kadry, a potem udział w konkursach typu Young Car Mechanic, otworzyły mi wiele nowych możliwości. Jestem pewien, że miało to duży wpływ na to, gdzie obecnie jestem i w jakich inicjatywach biorę udział. Każda szkoła dostarcza nam wiedzy, ale konkursy pobudzają nasz apetyt do tego, aby chcieć i oczekiwać więcej, a tym samym, aby pogłębiać swoją wiedzę i podwyższać pułap naszych aspiracji na przyszłość – powiedział laureat konkursu Young Car Mechanik 2018, absolwent Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu  obecnie student 3. roku Politechniki Warszawskiej - Paweł Smolaga, w wywiadzie Proton Dynamic – łączy nas pasja do samochodów.

Szkoły zakwalifikowane do finału Young Car Mechanic 2022

Najlepszy wynik w drugim etapie konkursu uzyskał uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku z liczbą 92 punktów.

Na drugim miejscu znalazł się uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie z minimalnie mniejszą liczbą punktów, zdobywając 91 punktów.

Trzecie miejsce ex – aequo pod względem punktacji, zdobywając również 91 punktów, zajął uczeń z Zespołu Szkół nr 2 we Wrocławiu. Różnica między drugim i trzecim miejscem wynika z czasu wypełnienia testu.

Szczegółowa klasyfikacja szkół, których uczniowie powalczą o tytuł polskiego mistrza mechaniki samochodowej 2022 znajduje się TUTAJ. Zapraszamy do zapoznania się z tabelą punktacyjną.

Finał krajowy planowany jest w dniach 21-22 maja 2022 r. (sobota i niedziela) w Warszawie.

Galeria

Podobne artykuły

Pokaż wszystkie