Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie

Przechodnia 11/15, 42-200 Częstochowa Pokaż na mapie

Wyślij e-mail Strona www FACEBOOK

Informacje o szkole

W skład CKZiU w Częstochowiewchodzi Centrum Kształcenia Praktycznego, Szkoła Policealna nr 6, Branżowa Szkoła I Stopnia nr 12, Branżowa Szkoła II Stopnia nr 1  i  Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe.

Placówka prowadzi szkolenie praktyczne uczniów wszystkich szkół technicznych i zawodowych w Częstochowie w branżach:

- mechanicznej,

- elektrycznej i elektronicznej,

- budowlanej,

- samochodowej,

- fryzjerskiej,

- odzieżowej.

Uczą się tu praktycznie wszyscy przyszli specjaliści i zawodowcy z częstochowskich szkół.

Godziny otwarcia sekretariatu:
07:00 - 20:00

O szkole

Uczniowie i słuchacze doskonaląc swoje umiejętności realizują jednocześnie wiele zadań i usług służących miastu oraz jego mieszkańcom. Wraz z nauczycielami zawodu wykonują usługi dla zainteresowanych klientów praktycznie w każdej z branż. Prowadzonych jest także wiele zleceń dla instytucji miejskich i placówek edukacyjnych.

Centrum Kształcenia Praktycznego w Częstochowie jest także akredytowanym Ośrodkiem Egzaminacyjnym przeprowadzającym egzaminy zawodowe. Większość nauczycieli posiada uprawnienia egzaminatorów.

Uczniowie odbywający praktyczną naukę zawodu na dziale samochodowym, doskonalą swoje umiejętności z zakresu diagnostyki i naprawy pojazdów korzystając z bogatego zaplecza warsztatowego: stacji kontroli pojazdów oraz 8 stanowisk naprawczych wyposażonych w dźwigniki samochodowe oraz bogate specjalistyczne oprzyrządowanie obsługowo-diagnostyczne, świadcząc usługi naprawy pojazdów zlecane przez naszych klientów.

Z kim współpracuje szkoła?

Centrum współpracuje również z wieloma firmami z branży samochodowej, w których nasi uczniowie zdobywają dodatkowe umiejętności i doświadczenie.

Młodzież, w ramach współpracy z firmą Inter Cars, uczestniczy w programie “Młode Kadry”. W ramach tego programu prowadzone są dla uczniów cykliczne szkolenia techniczne.

Jak do nas trafić

Adres

Przechodnia 11/15 42-200 Częstochowa

Wyznacz drogę do szkoły

Kontakt ze szkołą

Wypełnij formularz

Inne szkoły

Pokaż wszystkie