Centrum Kształcenia Zawodowego w Siedlcach

Konarskiego 9, 08-110 Siedlce Pokaż na mapie

Wyślij e-mail Strona www FACEBOOK

Informacje o szkole

Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach jest placówką oświatowo-wychowawczą z przeszło 25 letnim starżem działalności dydaktycznej. Jako jedna z pierwszych piętnastu placówek powołanych przez władze oświatowe na terenie naszego kraju, realizuje zadania kształcenia zawodowego w zakresie nowoczesnych technik i technologii wytwarzania. Potocznie nazywana jest "Elektrykiem"
Godziny otwarcia sekretariatu:
07:30 - 15:30

O szkole

Jako samodzielna jednostka zorganizowana na bazie dydaktycznej i lokalowej warsztatów obecnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica, przejęła kontynuację ponad 100-letniej tradycji praktycznego kształcenia zawodowego młodzieży, kultywowanej przez najstarszą szkołę zawodową w Siedlcach.

Od 1.09.2002 r. baza dydaktyczna i doświadczenie zawodowe zostało powiększone o osiągnięcia Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach. Jest instytucją dość młodą, lecz o już ustalonej renomie, pełniącą ważną rolę w kształceniu zawodowym młodzieży i dorosłych.

Dysponując nowoczesnym wyposażeniem technodydaktycznym pracowni i laboratoriów, a także wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pedagogiczną, zapewnia wysoką jakość kształcenia zawodowego, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami uczniów, nauczycieli, zakładów pracy, a także bezrobotnych. Stanowi bazę dydaktyczną nie tylko dla siedleckich szkół zawodowych, ale także i regionu.

Współpracuje z innymi tego typu ośrodkami działającymi na terenie kraju. Głównym zadaniem nowo powstałego ośrodka była reorganizacja i restrukturyzacja dotychczasowego systemu kształcenia praktycznego, podniesienie jakości kształcenia zawodowego, dostosowania działań dydaktycznych i oferty kształcenia do zmieniających się wymagań i uwarunkowań regionalnego rynku pracy. Aktualnie strukturę edukacyjno-szkoleniową Centrum stanowi pięć działów: elektryczny, elektroniczny, mechaniczny, samochodowy, gastronomiczny.

Jak do nas trafić

Adres

Konarskiego 9 08-110 Siedlce

Wyznacz drogę do szkoły

Kontakt ze szkołą

Wypełnij formularz

Inne szkoły

Pokaż wszystkie