Zespół Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdnicy

Sikorskiego 41, 58-105 Świdnica Pokaż na mapie

Wyślij e-mail Strona www FACEBOOK

Informacje o szkole

To szkoła techniczna znana w środowisku jako MECHANIK o bogatych tradycjach i sukcesach, stanowiącej historię miasta i regionu, która wykształciła wiele pokoleń wspaniałych Polaków. W tym roku (wrzesień 2012) szkoła będzie obchodziła 65 lecie swojego istnienia.
Godziny otwarcia sekretariatu:
08:00 - 17:00
Liczba uczniów:
148

O szkole

MECHANIK jest dla wszystkich, którym nie wystarczają tylko tradycyjne metody
nauczania, pogłębianie wiedzy humanistycznej, ale przede wszystkim zdobycie stosownej wiedzy technicznej umożliwiająca zdobycie ciekawego i poszukiwanego w całej Unii Europejskiej zawodu.

Chcemy kształcić młodzież przyszłości - kreatywnych i wszechstronnie wykształconych, wrażliwych zarówno pod względem technicznym, humanistycznym, estetycznym i społecznym ludzi. Zachęcamy do odważnych poszukiwań, tworzenie nowych idei, strategii i doświadczeń. A przede wszystkim robimy wszystko, żeby wspierać wszechstronny rozwój osobowości, kreatywności i umiejętności koncepcyjnego myślenia. Będziemy obserwować zmiany i razem za nimi podążać.

Nasi uczniowie kształcą się pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej i nauki zawodu. Zapewniamy znakomicie wyposażone pracownie, dostęp do najnowocześniejszej technologii oraz oprogramowania. Dzięki współpracy z wieloma firmami umożliwiamy również staże i praktyki odpowiednie dla wybranej specjalizacji

Jak do nas trafić

Adres

Sikorskiego 41 58-105 Świdnica

Wyznacz drogę do szkoły

Kontakt ze szkołą

Wypełnij formularz

Inne szkoły

Pokaż wszystkie