Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu

Osmańczyka 22, 45-027 Opole Pokaż na mapie

Wyślij e-mail Strona www FACEBOOK

Informacje o szkole

Zespół Szkół Mechanicznych, znany wśród uczniów Opola jako Mechaniczniak, jest   najstarszą opolską szkołą, w której pierwsi uczniowie pobierali naukę już ok. 350 lat temu.

Współczesny Zespół Szkół Mechanicznych, choć działający w  zabytkowym otoczeniu, jest nowoczesną, dynamiczną i stale rozwijającą się średnią szkołą techniczną, oferującą kształcenie w Technikum oraz w Szkole Branżowej pierwszego i drugiego stopnia w zawodach branży mechaniczno-mechatronicznej oraz transportowo-samochodowej w następujących zawodach: technik mechanik, technik spedytor, technik pojazdów samochodowych i technik mechatronik oraz mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych i ślusarz.

O szkole

Zespół Szkół Mechanicznych zawsze pozostawał liderem kształcenia zawodowego branży mechanicznej w naszym województwie. Przez ostatnie lata wielokrotnie plasowaliśmy się wysoko w rankingu najlepszych szkół technicznych w Polsce uzyskując kolejne Złote, Srebrne i Brązowe Tarcze w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw. Szkoła kształci na wysokim poziomie mechaników i mechatroników, techników pojazdów samochodowych, elektromechaników pojazdowych, spedytorów i techników transportu drogowego, którzy są poszukiwani na rynku pracy i cenieni we wszystkich niemal zakładach i firmach zarówno w regionie, jaki w Polsce.


Dodatkowym atutem Mechaniczniaka jest doskonałe usytuowanie. Kompleks składający się z trzech budynków z salami lekcyjnymi i pracowniami specjalistycznymi, odrębną pracownią diagnostyki samochodowej i salą gimnastyczną usytuowany jest w samym centrum miasta.

Z kim współpracuje szkoła?

Szkoła utrzymuje bardzo ścisłe więzi z wieloma zakładami przemysłowymi w tym wiodącymi w swych branżach w naszym regionie. Współpraca ta owocuje stale unowocześnianym i aktualizowanym wyposażeniem specjalistycznych pracowni do kształcenia zawodowego.

Praktykę zawodową i zajęcia praktyczne uczniowie ZSM realizują w opolskim Centrum Kształcenia Zawodowego oraz zakładach i przedsiębiorstwach Opolszczyzny. Szkoła uczestniczy w wielu różnorodnych programach edukacyjnych i oświatowych realizowanych ze środków UE i budżetu państwa, województwa i miasta. Od wielu lat współpracujemy ze szkołą FOS-BOS w Ingolstadt w Niemczech oraz SGAESSI w Gyor na Węgrzech, dokąd nasi uczniowie jeżdżą regularnie na praktyki zawodowe w ramach wymian partnerskich. W szczególności zawody branży samochodowej objęte są patronackim programem „Młode Kadry” firmy INTER CARS a ponadto patronat nad szkolną pracownią diagnostyki samochodowej sprawowany jest przez Renault Polska i firmę Vip Car z Opola. Praktycznie każdy zawód, w którym kształci szkoła objęty jest patronatami firm z regionu opolskiego lub kraju. Jak do nas trafić

Adres

Osmańczyka 22 45-027 Opole

Wyznacz drogę do szkoły

Kontakt ze szkołą

Wypełnij formularz

Inne szkoły

Pokaż wszystkie