Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

ul. W. Sikorskiego 15, 21-300 Radzyń Podlaski Pokaż na mapie

Wyślij e-mail Strona www

Informacje o szkole

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim jest jedną z największych szkół średnich w woj. Lubelskim. Do szkoły uczęszcza ponad 1300 uczniów, kształcących się na 21 kierunkach i profilach.

Historia szkoły

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II może poszczycić się długą i niezwykle ciekawą historią, na którą wpływ miały przemiany dziejowe i polityczne. Od początku swego istnienia, czyli od 1944 roku, istnieje jako szkoła o profilu głównie zawodowym.

Przez wiele lat mieściła się w budynku przedwojennego Gimnazjum Koedukacyjnego przy ulicy Armii Krajowej 2. 4 marca 2002 r. szkoła zmieniała siedzibę. Z ciasnych i niewygodnych pomieszczeń na Armii Krajowej 2, przeniosła się do nowo oddanego budynku przy ulicy Sikorskiego 15. Dnia 11 lipca 2006 r. szkoła otrzymała imię św. Jana Pawła II.

O szkole

Szkoła dysponuje obszerną bazą dydaktyczną: pracownie, laboratoria oraz sale lekcyjne, wyposażone są w nowoczesny sprzęt. Ważnym elementem procesu kształcenia są również rozmaite przedmiotowe, artystyczne i sportowe koła zainteresowań.

W 2019 r. szkoła uruchomiła również warsztat szkolny, dzięki czemu możliwa stała się realizacja praktycznych zajęć nauki zawodu z wykorzystaniem nowoczesnych metod i środków dydaktycznych.

Uczniowie szkoły co roku przynoszą dumę swoim nauczycielom, zdobywając wiele sukcesów na szczeblu wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów i zawodów branżowych.

Atuty szkoły

Szkoła dysponuje bardzo dobrą bazą dydaktyczną. Posiada nowocześnie wyposażone pracownie, laboratoria i sale lekcyjne. Przestronne korytarze, oddzielne dla każdej klasy szatnie, biblioteka z czytelnią wyposażoną w komputery z dostępem do Internetu i oprogramowaniem multimedialnym, to wszystko zapewnia uczniom i nauczycielom komfort pracy i odpoczynku. Szkoła zapewnia również możliwość udziału w przedmiotowych, artystycznych i sportowych kołach zainteresowań, które rozwijają umiejętności zawodowe, społeczne i osobiste wszystkich uczniów.

Warsztaty szkolne

W roku 2019, została zakończona budowa pierwszej części nowoczesnych warsztatów szkolnych, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt dla wielu zawodów. W bieżącym roku szkolnym 2022/23 rozpocznie się budowa drugiej części warsztatów, w której będą się mieściły między innymi trzy pracownie mechaniki samochodowej do praktycznej nauki zawodu oraz stacja diagnostyczna.
Obecnie w szkole, której dyrektorem jest dr Grażyna Dzida, kształci się ponad 1300 uczniów uczących się na/w 21 kierunkach i profilach. Uczniowie osiągają wiele sukcesów na poziomie wojewódzkim i krajowym.

W ofercie edukacyjnej szkoły znajdują się :

II Liceum Ogólnokształcące

• Klasa administracyjno-prawna, biologiczno- medyczna, humanistyczna, matematyczno- politechniczna, sportowo-turystyczna.

Technikum

• Technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik informatyk, technik logistyk, technik mechanik, , technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Szkoła Branżowa I stopnia

• Mechanik pojazdów samochodowych, elektryk. kucharz, ślusarz, sprzedawca, murarz-tynkarz, stolarz.

Jak do nas trafić

Adres

ul. W. Sikorskiego 15 21-300 Radzyń Podlaski

Wyznacz drogę do szkoły

Kontakt ze szkołą

Wypełnij formularz

Inne szkoły

Pokaż wszystkie