Zespół Szkół Samochodowych i Mechatronicznych w Łodzi

Przybyszewskiego 73/75, 93-126 Łódź Pokaż na mapie

Wyślij e-mail Strona www

Informacje o szkole

Tradycja Zespołu Szkół Samochodowych i Mechatronicznych w Łodzi sięga 1958 roku, kiedy to 23 czerwca, uchwałą Prezydium Rządu, powołano Zasadniczą Szkołę Samochodową Centralnego Urzędu Szkolenia Zawodowego. Obecnie ZSSiM w Łodzi jest nowoczesną szkołą branżową kształcącą w zawodach związanych z motoryzacją i mechatroniką.

O szkole

Zajęcia prowadzone są w systemie dualnym.

Uczniowie zdobywają wiedzę teoretyczną w nowocześnie wyposażonych pracowniach zawodowych, a umiejętności praktyczne kształtują pod okiem fachowców-praktyków: blacharzy, mechaników i menadżerów, będących pracownikami autoryzowanych oraz niezależnych serwisów naprawiających samochody i motocykle. Taka współpraca jest korzystna dla obu stron.

Uczniowie mają kontakt z najnowszą wiedzą i bogatym doświadczeniem pracowników, zaś pracodawcy mogą już na etapie kształcenia mieć wpływ na umiejętności i postawę przyszłych pracowników. Również kadra nauczycieli przedmiotów zawodowych to osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy w branży motoryzacyjnej, są wśród nich również osoby prowadzące własną działalność w tym zakresie.

Dzięki uczestnictwu uczniów w dualnym systemie kształcenia nasi absolwenci szybko znajdują zatrudnienie i są wyposażeni w bardzo potrzebne na współczesnym rynku pracy kompetencje.

Szkolenia

Nasi uczniowie korzystają również z uczestnictwa w szkoleniach organizowanych w ramach programu MŁODE KADRY, co pozwala poszerzyć wiedzę o najnowszych rozwiązaniach technicznych i metodach naprawy rekomendowanych przez wiodących producentów części zamiennych.

Szkoła jest otwarta na współpracę z przedsiębiorcami branży motoryzacyjnej, których zachęcamy do uczestnictwa w życiu szkoły i słuchamy ich sugestii co do kierunków dalszego rozwoju. Odpowiadamy w naszej ofercie kształcenia na potrzeby lokalnego rynku pracy, poszerzamy ofertę zawodów branży motoryzacyjnej.

Jak do nas trafić

Adres

Przybyszewskiego 73/75 93-126 Łódź

Wyznacz drogę do szkoły

Kontakt ze szkołą

Wypełnij formularz

Inne szkoły

Pokaż wszystkie