Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu

25 Czerwca 66, 26-600 Radom Pokaż na mapie

Wyślij e-mail Strona www FACEBOOK

Informacje o szkole

Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu to szkoła o bardzo bogatej historii, znana w środowisku jako „Samochodówka”.

Obecny Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu jest spadkobiercą tradycji najstarszej szkoły zawodowej w naszym mieście. Samochodówka to szkoła z ponad 100 letnią tradycją.

Historia Szkoły

1904 r. - Miejska Szkoła Rzemieślnicza

1926 r. - Miejska Szkoła Rzemieślniczo-Przemysłowa im. Jana Kilińskiego

1940 r. - Trzyletnia Szkoła Rzemieślnicza Przemysłu Metalowego

1945 r. - Miejskie Gimnazjum Mechaniczne im. Jana Kilińskiego

1950 r. - Technikum Mechaniczne im. Jana Kilińskiego

1953 r. - Technikum Drogowe

1955 r. - Technikum Samochodowe

1979 r. - Zespół Szkół Samochodowych im. Gen. Jóźwiaka "Witolda"

1989 r. - Zespół Szkół Samochodowych

2013 r.  - Zespół Szkół Samochodowych im. rotmistrza Witolda Pileckiego.

Godziny otwarcia sekretariatu:
07:00 - 19:00

O szkole

W ofercie edukacyjnej szkoły znajdują się:

  • Technikum na podbudowie szkoły podstawowej o specjalizacjach technik pojazdów samochodowych oraz technik mechanik lotniczy
  • Szkoła Branżowa I Stopnia na podbudowie szkoły podstawowej, kształcąca w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy, blacharz samochodowy, mechanik motocyklowy, kierowca – mechanik,
  • Szkoła Branżowa II Stopnia, oferująca uczniom uzyskanie dyplomu w zawodzie technik pojazdów samochodowych.

Zajęcia praktyczne uczniowie "Samochodówki" realizują w warsztatach szkolnych, zaś praktyki zawodowe odbywają w Autoryzowanych Stacjach Obsługi oraz serwisach samochodów ciężarowych.

Szkoła dysponuje bardzo dobrą bazą dydaktyczną. Posiada nowocześnie wyposażone pracownie, sale lekcyjne, bibliotekę z czytelnią wyposażoną w komputery z dostępem do Internetu jak również oferuje możliwość korzystania z krytej pływalni w ramach zajęć z w-f. W szkole prowadzone są zajęcia pozalekcyjne w ramach różnych kół zainteresowań. W trakcie nauki uczniowie zdają egzaminy w szkolnym ośrodku egzaminacyjnym potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w realizowanych projektach edukacyjnych, rozwijających zainteresowania, w tym możliwość praktyki i stażu zagranicznego.

Dodatkowym atutem Samochodówki jest doskonałe usytuowanie. Kompleks szkolny składający się z budynku szkolnego z salami lekcyjnymi, warsztatów szkolnych z pracowniami specjalistycznymi, stacji diagnostycznej i dwiema salami gimnastycznymi usytuowany jest w samym centrum miasta.

Konkursy

Nasi uczniowie startują w licznych konkursach i olimpiadach ogólnopolskich, zajmując czołowe miejsca. Szkoła współpracuje w wieloma firmami motoryzacyjnymi z Polski i zagranicy. Są to min. Inter Cars, Novol, NTN, Kolbenschmidt, Febi, Filtron. Co roku w szkole organizowany jest Piknik Motoryzacyjny, w trakcie, którego uczniowie mają okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi stosowanymi w motoryzacji, jak również uczestniczyć w szeregu szkoleniach technicznych.

Klasyki motoryzacji

Oprócz najnowszych rozwiązań technicznych nasi uczniowie mają okazję zapoznać się z historią motoryzacji. Przygodę z klasykami uczniowie radomskiej samochodówki rozpoczęli kilkanaście lat temu od renowacji skody octavii z 1964 r. Ponadto w szkolnych zasobach znajdują się syrenka, dwa maluchy, duży fiat, polonez oraz kilka motorowerów i motocykli oraz wyposażenie warsztatowe. Wszystko można podziwiać w szkolnym muzeum motoryzacji oraz podczas szkolnych imprez i wystaw.

Warto w tym miejscu nadmienić, iż nasi uczniowie wspólnie z Akademią Renowacji i firmą Novol zrealizowali projekty dotyczące renowacji motoroweru Komar, który odnowiony, prezentowany był w trakcie targów Auto Retro w Poznaniu i renowacji fiata 126p Arkadego Fidlera.

Jak do nas trafić

Adres

25 Czerwca 66 26-600 Radom

Wyznacz drogę do szkoły

Kontakt ze szkołą

Wypełnij formularz

Inne szkoły

Pokaż wszystkie